Temat stał się jeszcze bardziej aktualny w obecnym czasie. Zanurzeni w świecie on-line bardziej niż kiedykolwiek doceniamy niewirtualne akcesoria: papierowa, dostarczona na nasz adres, kartka z życzeniami jest czymś więcej niż "Wesołych Świąt!" napisane na Facebooku do wszystkich i nikogo. Ale kto by chciał biegać jeszcze na pocztę, kiedy tyle spraw i te zagrożenia... Mozemy jednak bez wychodzenia wysłać prawdziwe kartki świąteczne, korzystając z portalu www.envelo.pl i Kliniki XP! A jak?

Zanim zaczniemy, potrzebne będą nam:

  1. Zdjęcie, które będzie naszą pocztówką - możemy użyć zdjęcia naszej placówki, przystrojonej do Świąt albo kupić profesjonalne zdjęcie np. na https://pl.fotolia.com/.
  2. Konto na www.envelo.pl  - założymy je tak samo, jak konto na każdym innym portalu.

envelo0

 

 

A teraz do dzieła! Po pierwsze: wybieramy klientów, którym chcemy wysłać nasze życzenia. Wchodzimy do okna Klienci -> Operacje -> Eksport adresów do Envelo:

envelo7

 

2. Wybieramy klientów, którym chcemy przesłać Kartkę: 

envelo2

3. Wprowadzamy przeglądamy, wprowadzamy ewentualne korekty do listy i zapisujemy ją: 

envelo3

Po kliknięciu na przejdż do portalu envelo.pl przechodzimy do portalu https://www.envelo.pl/e-kartka

Klikamy tu na Wyślij kartkę:

envelo7

W wśród zestawu gotowych kartek nie znajdziemy ciekawej kartki na święta, możemy jednak stworzyć ją samemu lub wczytać gotowy obrazek z życzeniami.

Gdy strona graficzna jest gotowa, klikamy na DODAJ ODBIORCĘ:

envelo6

Tutaj klikamy na Importuj adresy i ponownie na przycisk IMPORTUJ ADRESY u dołu strony.

Teraz wskazujemy przygotowany wcześniej plik adresów naszych klientów. Adres folderu, w którym się znajduje, mamy w schowku, wklejamy więc ścieżkę i wybieramy plik envelo.csv.

envelo7

Teraz przechodzimy do zakończenia i wysyłki - gotowe!