Ostatnie zmiany spowodowały lawinę telefonów i spore problemy z interpretacją nowych przepisów.
W wyniku konsultacji z dr Ewą Maślikowską, specjalistką w biurze pasz i farmacji Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawiamy interpretację Ministerstwa odnośnie poszczególnych fragmentów rozporządzenia.

Wszystkie zgłoszone uwagi odnośnie Książki Leczenia Zwierząt Gospodarczych zostały uzględnione w wersji 3.10.06.05.

 

  1. Rozporządzenie, § 3. 1: Książka leczenia zwierząt [...] składa się z [...] samokopiujących się stron.
    Określenie samokopiujących dotyczy książek wypisywanych ręcznie. W przypadku drukowania książki leczenia w terenie kartki mogą być zwykłe, oczywiście obydwa egzemplarze muszą posiadać podpis hodowcy.
  2. Ten sam paragraf, punkt 5: oznaczenie strony książki składające się z: numeru kolejnej strony, znaku "/", oznaczenia miesiąca, znaku "/" oraz oznaczenia roku.
    • Jedna wizyta to jedna strona. Jeśli opis wizyty nie mieści się na jednej kartce, to wszystkie kartki opisu mają ten sam numer dokumentu, czyli strony. Określenie "Nr dokumentu" to nie dodatkowy numer, a wlaśnie numer strony - wizyty. Jeśli kilka zwierząt jest leczonych podczas wizyty u danego hodowcy, to nadal jest to jedna wizyta i jedna strona. Nawet, gdy opis tych wizyt zajmie wiele stron na wydruku.
    • Numeracja stron może być prowadzona w obrębie każdego miesiąca lub całego roku - decyduje o tym dany zakład leczniczy. Wyboru sposobu numeracji nie może narzucać organ kontrolujący, jednak numeracja musi być prowadzona przejrzyście, aby rzetelność prowadzenia nie nasuwała wątpliwości.

 

Ponadto przyjęto następujące działanie programu:

Jeśli dla leczonego zwierzęcia/stada nie wprowadzono numeru siedziby stada, to numer ten zostanie ustalony automatycznie na podstawie kodu gospodarstwa.

 

Zmiany zostały uwzględnione od wersji 3.10.06.05. Użytkownicy, którzy posiadają starszą wersję, proszeni są o pobranie ponownie aktualizacji do wersji 3.10.06.