Telefon kontaktowy:
(+48) 882 060 380
(+48) 600 811 006

 • Slide 1

  Klinika XP.

  4400 lecznic.

  Program dla lecznic nr 1 w Polsce.

  Ponad 50 000 wizyt dziennie. Większość zaświadczeń o szczepieniu drukowanych w Polsce pochodzi właśnie z Kliniki XP. Siła integracji od elektronicznych zamówień przez stabilny magazyn po zaawansowane analizy obrazów RTG, współpracę z laboratoriami i aparatami oraz technologie internetowe. Od wielu lat wyznacza standard informacyjny lecznic dla zwierząt.

 • Slide 0

  Klinika XP.

  4400 lecznic.

  22 lata doświadczeń.

  Ponad 50 000 wizyt dziennie. Większość zaświadczeń o szczepieniu drukowanych w Polsce pochodzi właśnie z Kliniki XP. Siła integracji od elektronicznych zamówień przez stabilny magazyn po zaawansowane analizy obrazów RTG, współpracę z laboratoriami i aparatami oraz technologie internetowe. Od wielu lat wyznacza standard informacyjny lecznic dla zwierząt.

Aktualności

Czas na wersję 5.14! Wśród wielu udoskonaleń warto zwrócić uwagę na część diagnostyczną. Większość importów badań została udoskonalona, a do listy obsługiwanych aparatów dołączyły Fuji DriChem i VetCheck. Istotną zmianą jest sposób prowadzenia inwentaryzacji: zmiany ilości rzeczywistej od razu wpływa na stan magazynowy, a nie dopiero w momencie rozliczenia. Wiele raportów zostało udoskonalonych między innymi o  nowe kryteria czy możliwość eksportu do MS Excel. Można edytować własną treść informacji o planowanej operacji. Zwierzęta można oznaczać nie tylko jako żywe czy nieżywe, ale także jako nieaktywne (gdy na przykład kończymy współpracę z klientem lub gdy klient chce zostać zapomniany). Zapraszamy!

Podobnie jak w poprzednich latach, zapraszamy do zapoznania się ze wskazówkami, które pomogą Państwu przygotować się na przejście przez zakończenie roku 2018 i początek nowego roku.

Ze względu na dużą ilość ważnych usprawnień i korekt prawnych prosimy zacząć od zainstalowania aktualizacji do najnowszej wersji (5.13.01.05 lub nowszej). 

Warto również uporządkować i zabezpieczyć dane, wykonać potrzebne wydruki, aby wejść ze spokojem w nadchodzący rok.

To już ostatnia w tym roku duża aktualizacja Kliniki XP, zawiera jednak najbardziej przełomowe zmiany, aby ułatwić pracę lecznic, schronisk i laboratoriów. Jest to najbezpieczniejsza wersja w historii programu. Wprowadza datę graniczną zmian w dokumentach i wizytach, blokuje niedozwolone operacje na magazynie, rejestruje wiele nowych zdarzeń w finansach i terminarzu. Pozwala na łatwiejsze przelogowanie, udostępnia łatwe podsumowanie przychodów i rozchodów. Wersja 5.13 to także rewolucyjny moduł formularzy badań: każdy użytkownik może zbudować własny formularz badań i dwoma kliknięciami udostępnić go innym. W programie usunięto wiele niedogodności z ostatnich miesięcy: dotestowano tworzenie plików JPK, pojawiło się dawkowanie na kg masy ciała, wiele funkcji zostało lepiej pogrupowanych i łatwiej je odnaleźć. Zapraszamy!

Nie zawsze jest tak, że w pracy spędzalibyśmy każdą wolną chwilę. Wood Allen: "Moją największą życiową porażką jest fakt, że nie mam pracy polegającej na czytaniu książek, najlepiej w jakimś klimatyzowanym pomieszczeniu." Warto jednak mieć świadomość, ile i jak upływa nam czas pracy. Być może jakąś pomocą będzie ewidencja czasu pracy, którą możemy włączyć w najnowszej wersji Kliniki XP (od 5.12.05.28).

Czas na wersję 5.12 Kliniki XP! Usprawnienia zostały wprowadzone w niemal każdej części systemu: bardziej stabilny magazyn, uszczelnione generowanie plików JPK wraz z szyfrowaniem, szybsza praca w chmurze, łatwiejsze przełączanie użytkowników, dostosowanie drukowania recept do nowych przepisów, wygodniejsze wyszukiwanie danych po fragmencie, możliwość wydrukowania oferty cenowej dla klienta za zaproponowane leczenie i wiele innych ułatwień. Część z wprowadzonych już usprawnień będzie omawiana podczas Warsztatów, na które zapraszamy już 23 listopada!

W ramach XXVI Międzynarodowego Kongresu PSLWMZ w Łodzi zapraszamy w piątek, 23 listopada 2018 r. na przedkongresowe warsztaty z Kliniki XP. Warsztaty odbędą się w godzinach 15:00 - 18:00.

Począwszy od wersji 5.11.01.36 Klinika XP nie pracuje już pod systemem Windows XP. System operacyjny ukazał się w 2001 roku i do 8 kwietnia 2014 roku był wspierany przez Microsoft. Brak aktualizacji zapewniających bezpieczeństwo oraz bibliotek i mechanizmów związanych z szyfrowaniem i ochroną danych spowodowały, że kolejne firmy zaprzestały wsparcia dla Windows XP. Z nostalgią będziemy wspominać jeden z najbardziej udanych systemów operacyjnych w dziejach.

Aktualizacje Kliniki XP dla systemu WIndows XP będą udostępniane jeszcze przez jakiś czas w strefie dla Zarejestrowanych użytkowników.

Zapraszamy do pobrania najnowszej wersji Kliniki XP - 5.11. Wersja podsumowuje zmiany z ostatnich miesięcy. Oprócz olbrzymiej liczby zmian związanych z RODO (drukowanie zgód z dostosowywaniem wydruku, możliwość zapomnienia klienta, anonimizacja, szyfrowanie wysyłanych plików, haseł itd.) wersja zawiera usprawnienia zwiazane z plikami JPK, w tym obowiązujące od lipca 2018 generowanie plików JPK-MAG. Usunięto wiele zgłoszonych niedogodności, a cały system działa stabilniej i bezpieczniej dzięki pracy w trybie rozłączenia (odczują to użytkownicy w sieciach WiFi oraz korzystający z bazy w chmurze). Bardzo dobrze przyjęta została obsługa czytników podpisów Wacom, ułatwiająca zbieranie zgód klientów. Wśród nowych funkcji warto wymienić możliwość zamawiania usługi kremacji, która jest dostępna przy okazji zgody na Eutanazję.