Telefon kontaktowy:
(+48) 882 060 380
(+48) 600 811 006

 • Slide 1

  Klinika XP.

  4700 lecznic.

  Program dla lecznic nr 1 w Polsce.

  Ponad 50 000 wizyt dziennie. Większość zaświadczeń o szczepieniu drukowanych w Polsce pochodzi właśnie z Kliniki XP. Siła integracji od elektronicznych zamówień przez stabilny magazyn po zaawansowane analizy obrazów RTG, współpracę z laboratoriami i aparatami oraz technologie internetowe. Od wielu lat wyznacza standard informacyjny lecznic dla zwierząt.

 • Slide 0

  Klinika XP.

  4700 lecznic.

  24 lata doświadczeń.

  Ponad 50 000 wizyt dziennie. Większość zaświadczeń o szczepieniu drukowanych w Polsce pochodzi właśnie z Kliniki XP. Siła integracji od elektronicznych zamówień przez stabilny magazyn po zaawansowane analizy obrazów RTG, współpracę z laboratoriami i aparatami oraz technologie internetowe. Od wielu lat wyznacza standard informacyjny lecznic dla zwierząt.

Aktualności

Przełom roku to najlepszy czas na usprawnienie organizacji pracy. W wielu placówkach rozpoczęcie nowego roku to czas odkryć: że istnieje inflacja, że wygodniej numerować dokumenty w zakresie miesiąca a nie roku, czas na usprawnienia, które pozwolą przeżyć nowy rok bezpieczniej, mądrzej i wygodniej.

Im więcej czynności i danych rejestrujemy w jednym programie, tym więcej skorzystamy na integracji i synergii z tym związanej. Jeśli faktury były wystawiane poza Kliniką XP lub drukowane na kasie a nie drukarce fiskalnej, to dobry moment, żeby w końcu wszystko mieć w jednym miejscu. Warto zacząć wysyłać pliki JPK do księgowości, ułatwiając życie sobie i księgowej. Może czas na włączenie zapisów internetowych przez WetTermin lub synchronizację z kalendarzem Google?
 

Za chwilę Święta Bożego Narodzenia. W Klinice XP znajdą Państwo funkcje, które ułatwią złożenie życzeń Waszym Klientom.

 

Temat stał się jeszcze bardziej aktualny w obecnym czasie. Zanurzeni w świecie on-line bardziej niż kiedykolwiek doceniamy niewirtualne akcesoria: papierowa, dostarczona na nasz adres, kartka z życzeniami jest czymś więcej niż "Wesołych Świąt!" napisane na Facebooku do wszystkich i nikogo. Ale kto by chciał biegać jeszcze na pocztę, kiedy tyle spraw i te zagrożenia... Mozemy jednak bez wychodzenia wysłać prawdziwe kartki świąteczne, korzystając z portalu www.envelo.pl i Kliniki XP! A jak?

Podobnie jak w poprzednich latach, zapraszamy do zapoznania się ze wskazówkami, które pomogą Państwu przygotować się na przejście przez zakończenie roku 2020 i początek nowego roku.

Ze względu na dużą ilość ważnych usprawnień i korekt prawnych prosimy zacząć od zainstalowania aktualizacji do najnowszej wersji (5.22.10.44). 

Warto również uporządkować i zabezpieczyć dane, wykonać potrzebne wydruki, aby wejść ze spokojem w nadchodzący rok.

 

Czas na wersję 5.22! Kończy ona prace związane z nowym JPK, stawkami GTU i oznaczeniami transakcji. A poza tym? Nowe, przejrzyste wyświetlanie i drukowanie badań diagnostycznych, usprawnienia i nowości w zarządzaniu terminarzem oraz analizach obrazów i całej komunikacji z obrazami i animacjami DICOM. I wiele mniejszych usprawnień i poprawek w niemal każdej części systemu - razem 100 zmian. Zapraszamy!

Nowe pytania odnośnie JPKV7M, GTU i oznaczeń transakcji zostały zebrane w osobnym artykule:

JPKV7M, stawki GTU i oznaczenia transakcji 

Od 1 października 2020 r. osoby wystawiające faktury muszą rejestrować dodatkowe informacje, na potrzeby generowania nowych plików JPKVAT: JPKV7M i JPKV7K.

Poniższy artykuł podsumowuje zmiany w Klinice XP w związku z nowymi przepisami, które zostały wprowadzone w wersjach 5.21 i 5.22.

Zapraszamy do wersji 5.21. Wersja ta uwzględnia przede wszystkim zmiany prawne, które zaczną obowiązywać od 1 października 2020 r. odnośnie nowych plików JPKV7M, JPKV7K i ich konsekwencji: stawek GTU, podmiotów powiązanych oraz innych oznaczeń transakcji. Dodatkowo wiele usprawnień w terminarzu i nasłuchu terminarza internetowego oraz wysyłaniu wiadomości e-mail. Zapraszamy do pobrania aktualizacji! 

Zapraszamy do pobrania wersji 5.20! Nowa Klinika XP to rekordowa liczba zmian, usprawnień i poprawek we wszystkich częściach systemu. Można już synchronizować terminarz z kalendarzem Google, program współpracuje z kilkoma nowymi aparatami diagnostycznymi, a odczyt wyników z laboratoriów jest bardziej płynny i niezawodny. Program został dostosowany do pracy w wysokiej rozdzielczości: litery są ostre nawet przy skalowaniu ekranu do 175%. W terminarzu pojawiły się nowe możliwości: powielanie terminu na wielu pracowników (np. zebranie) czy zmiana widoku: pokazywanie całego dnia bez przewijania. Poprawione i ulepszone zostały raporty finansowe i pliki JPK, a na fakturach można wyłączyć drukowanie PKWiU, które wkrótce zastąpione zostanie przez nowe kody europejskie. Wygodniej wybieramy pliki multimedialne, a mając moduł DICOM możemy łatwo skanować dokumenty wielostronicowe, nawet przez automatyczny podajnik. Zapraszamy!