Czy korzystacie z ChatGPT - sztucznej inteligencji, której głównym celem jest udzielanie odpowiedzi na zadane przez nas pytania?
 
💡Z sugestii dostarczanych przez ChatGPT korzystać możemy również w Klinice XP, gdy opisujemy zalecenia oraz diagnozę/badanie.
 
Funkcja coraz bardziej zyskuje na popularności, dlatego, aby móc nadal z niej korzystać, należy utworzyć konto na platformie OpenAI i połączyć je z Kliniką (od wersji 5.30.15.67).
 
Poniżej instrukcja:
 
Krok 1. - Rejestracja
 
Zakładamy konto na stronie https://chat.openai.com/auth/login. (Uwaga: Jeżeli posiadamy już konto przechodzimy od razu do Kroku 2.)
 
rejestracja
 
  • W pierwszej kolejności zostaniemy poproszeni o podanie adresu e-mail, którym będziemy posługiwać się podczas logowania do platformy.

rejestracja1

  • Po przejściu dalej pojawia się pole, w którym tworzymy nowe hasło (minimum 8 znaków).

rejestracja2

  • Po zaakceptowaniu konieczne jest zweryfikowanie podanego adresu e-mail. Logujemy się na podaną skrzynkę pocztową i kilkamy w otrzymany link.

rejestracja5

  • Kolejno uzupełniamy podstawowe informacje (imię, nazwisko oraz data urodzenia) i przechodzimy dalej. Ostatni krok, to wymagana weryfikacja telefoniczna. Podajemy numer telefonu, na który wysłany zostanie kod SMS.

 

Krok 2. - Generowanie Klucza ApiKey

  • Otwieramy w przeglądarce stronę www https://platform.openai.com/account/api-keys. Logujemy się do utworzonego wcześniej konta. 
  • Generujemy i kopiujemy nowy klucz (przycisk Create new secret key), który następnie wkleimy w Klinice XP. Nazwa nie jest wymagana. Uwaga: Utworzony klucz wyświetlić możemy tylko po wygenerowaniu. Ze względów bezpieczeństwa nie będzie można go ponownie wyświetlić za pośrednictwem konta OpenAI. Jeśli nie skopiujemy od razu kodu, konieczne będzie wygenerowanie nowego.

api3

 

Krok 3. - Ustawienia w Klinice XP

  • Przy pierwszym skorzystaniu z funkcji ChatGPT wyświetli się komunikat "Klucz API nie został wpisany. Wpisz w parametrach klucz Api...", który należy zatwierdzić. W efekcie pojawi się okienko, w którym wklejamy skopiowany wcześniej klucz.

klinika