Moduł SQ Lab

Co to jest SQ-LAB?

Moduł SQLab pozwala na automatyczne odczytywanie wyników badań z aparatów laboratoryjnych i wpisywanie ich do rejestrowanych wizyt. Tak przygotowane dane można drukować w formie graficznej, bardziej przejrzystej niż standardowy wydruk wyników produkowany przez aparat. 

Do czego potrzebny mi taki moduł?

Zysk polega nie tylko na oszczędności czasu. Poprawnie wprowadzone dane bez pomyłek związanych z ręcznym wprowadzaniem otwiera możliwości ich dalszej analizy - porównywanie wyników w czasie, badanie tendencji, zmian itd. Nie bez znaczenia jest przejrzysty i atrakcyjny graficznie wydruk wyników dla klienta. Posiadanie wyników w jednej zintegrowanej bazie danych to łatwy i przejrzysty wgląd w historię, rzetelne dokumentacja, możliwość przesyłania wyników poprzez e-mail do właściciela lub ośrodków, które mogą pomóc w dalszym leczeniu. Wyniki badań to jedne z nielicznych danych, które bezpiecznie można udostępnić właścicielowi zwierzęcia - nie zdarzą się tu ludzkie błędy czy osobiste diagnozy czy indywidualne dawkowanie, których prawidłowość można poddawać pod dyskusję.

Jak to działa?

Większość aparatów można sparametryzować tak, że automatycznie po zakończeniu analizy przesyłają wyniki do komputera i nie uruchamiają funkcji drukowania. Dzięki temu wyniki od razu odczytywane są przez program nasłuchujacy SQLab i trafiają do bufora wyników, gdzie oczekują na przydzielenie ich do odpowiedniej wizyty. W trakcie wizyty można 

Przepływ danych - SQLab


Importowane są wyniki badań:

Histogramy SQLab


...ale także wartości referencyjne oraz histogramy:

Histogramy SQLab

 

Lista aparatów, z którymi współpracuje Klinika XP dostępna jest tutaj:

Aparaty, z którymi współpracuje Klinika XP


Sprawdź zanim kupisz!

Istnieje możliwość włączenia wersji testowej modułu na określony czas w celu przetestowania działania. W tym celu prosimy o kontakt e-mailowy.

Jeśli w komputerze nie znajduje się port COM. Do podłączenia aparatu może być potrzebna przejściówka z RS232 na USB. Polecany model, to urządzenie USB 2.0 Serial adapter, firmy DIGITUS.

Link: https://www.digitus.info/en/products/computer-accessories-and-components/computer-accessories/serial-and-parallel-adapter/da-70156/

Urządzenie można nabyć przez Internet, np. w sieci sklepów Komputronik.

Ograniczenia

Aparaty obsługiwane tylko przez moduł SQLab można podłączyć jedynie do bazy lokalnej. Aparaty obsługiwane przez moduł SQ-LAB2 można podłączać do bazy lokalnej lub do bazy w chmurze.

Zamówienie

Aktualny koszt modułu SQ-LAB można znaleźć na stronie: Zakup - Klinika XP

Moduł można zamówić dla każdej wersji programu Klinika XP - od podstawowej do sieciowej.

ZAMÓW MODUŁ!

Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..