Coraz więcej lecznic korzysta z badań laboratoryjnych, otrzymywanych z aparatów lub z zewnętrznych laboratoriów. Otrzymywane wyniki warto zapisać w historii leczenia danego zwierzaka, ale jak to zrobić? Możemy podpiąć plik PDF, otrzymany z laboratorium, pod opis wizyty. Szybki efekt, ale bez możliwości porównania, czy wyszukiwania później czegokolwiek. Możemy wpisać wynik ręcznie, ale łatwo tu o pomyłkę, a sam proces zajmuje sporo czasu. Aby ułatwić lekarzom pracę z wynikami badań, Klinika XP umożliwia import wyników ze specjalnie przesłanych przez laboratoria plików w wersji elektronicznej.

Funkcja ta jest dostępna w:

Menu -> Leczenie i profilaktyka -> Import wyników badań

Dzięki temu, po podpięciu pliku do odpowiedniego klienta, mamy łatwiejszy dostęp do wyników w historii zwierzaka, jak również w prostszy sposób możemy je analizować oraz porównywać z innymi wynikami.

Import wyników badań jest możliwy z następujących laboratoriów diagnostycznych:

- Vetlab,

- Idexx,

- Alab,

- Laboklin,

- Vetdiagnostica Lublin,

- Śląskie Laboratoria Analityczne – NOWOŚĆ.

Aby uzyskać wyniki badań na maila w wersji elektronicznej, wystarczy poprosić o nie laboratorium, z którego usług korzystamy.

Więcej na ten temat oraz wiele innych na warsztatach z Kliniki XP, które odbędą się już 18 listopada 2016 roku, w trakcie XXIV Kongresu PSLWMZ.

https://pslwmz.conrego.pl/

 

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z instrukcją importu wyników z laboratorium.