W ramach XXVII Międzynarodowego Kongresu PSLWMZ w Łodzi zapraszamy w piątek, 15 listopada 2019 r. na przedkongresowe warsztaty z Kliniki XP. Warsztaty odbędą się w godzinach 13:00 - 17:00.

 
Zmiany prawne, technologiczne i społeczne, które zaszły w naszym kraju w ostatnich miesiącach bardzo mocno zmieniły funkcjonowanie wszystkich chyba obszarów weterynarii. Ledwo przyzwyczailiśmy się do plików JPK i sprawdzania numerów NIP kontrahentów, a już pora na kolejne zaostrzenia fiskalne i dokładniejsze kontrole RODO.
 
Wróciła nieznana od wielu lat inflacja, a z nią globalne zmiany cen i pochylenie się na nowo nad kosztami działalności. Rynek pracownika i zmieniające roczniki techników weterynarii wymagają nowych zasad organizacji pracy. Coraz częściej obecni w lecznicach klienci z pokolenia millenialsów oczekują od lecznic znacznie więcej i nie boją się tego egzekwować. Mnożące się rozwiązania technologiczne trafiają wreszcie na podatny grunt: lecznice masowo wyposażane są w aparaty diagnostyczne, otwierają na rozwiązania w chmurze, a lekarze dorzucili aktywność na Facebooku do grona codziennych obowiązków. Lecznice bardziej niż bankructwa obawiają się hejtu.
 
Rzeczywistość roku 2019 zdumiewa, wymaga nowych rozwiązań informatycznych na nowe czasy. Podczas tegorocznych warsztatów, podobnie jak w zeszłym roku, skupimy się na rozwiązaniach praktycznych, między innymi:
 • Jak globalnie i bezpiecznie podnosić ceny?
 • Jak lepiej organizować pracę i radzić sobie z obsługą trudnych klientów?
 • Jak rozliczać zaliczki i kontrolować finanse?
 • Czy jeszcze zarabiamy na naszej działalności?
 • Jak ewidencjonować i analizować dane specjalistyczne?
 • Jak uprościć pracę i podnieść bezpieczeństwo?
 • Jak korzystać z nowych technologii: aplikacji mobilnych, MMS-ów i innych 

 

PLAN WARSZTATÓW 2019

 1. Skuteczne funkcjonowanie zakładów leczniczych dla zwierząt w realiach ustaw: farmaceutycznych, weterynaryjnych, skarbowych i RODO.
 2. Jak zorganizować obsługę klientów w roku 2019? O czym i jak pamiętać, jak zapomnieć klienta, jak systemowo obsługiwać klientów trudnych? Jak globalnie dostosować ceny do inflacji. Siła MMS-ów.
 3. Wykorzystanie najnowszych narzędzi i systemów w praktyce lekarza weterynarii – systemy wewnątrz Kliniki XP oraz aparaty, urządzenia, laboratoria, zlecenia badań, systemy informatyczne wokół lecznicy, integracja pomiędzy lecznicami i wszystko, co się z tym wiąże.
 4. Biblioteka formularzy: krok po kroku tworzymy i udostępniamy własny formularz badań, korzystamy z biblioteki innych lekarzy
 5. Kontrola magazynu i finansów. Błędy rzecz ludzka: naprawiamy jednostki miary, analizujemy finanse fiskalne, korygujemy dokumenty, wczytujemy płatności bankowe
 6. Analiza finansów firmy: różne sposoby wyliczania zysku, kategorie faktur w nowym ujęciu, koszy stałe i nowa analiza przychodów i rozchodów
 7. Obrót pieniądza w firmie: praca zmianowa, zmiany i analizy fiskalne, elastyczne płatności
 8. Terminarz: od organizacji czasu pracy po wyszukiwanie pierwszego wolnego terminu i Google Calendar
 9. Prawo weterynaryjne: jakie dane musi zbierać program i jakie są tego konsekwencje – analiza przypadków i propozycje rozwiązań
 10. Technologie: nowa aplikacja mobilna, bezpieczny serwer baz danych Firebird 3.0, nowa komunikacja pomiędzy lecznicami i inne nowości
 11. DICOM - Współpraca z urządzeniami RTG w praktyce

 

Zakres tematyczny opracowany został na podstawie uwag użytkowników programu i może ulec zmianie na podstawie zgłaszanych potrzeb potencjalnych uczestników szkolenia.

ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.pslwmz.org.pl

Serdecznie zapraszamy!